Dünya nüfusunun yaklaşık yüzde 15’i, yani 1 milyardan fazla kişi çeşitli engellilik durumuna sahiptir. Engellilik oldukça çeşitlilik göstermekte, nüfusun yaşlanması ve kronik hastalıklardaki artış nedeni ile engelli sayısı da artmaktadır.
 
        Her birey yaşadığı hayat boyunca engelli adayıdır. Bu nedenle engelli olmanın farkında olmak ve engelli bireylerin sıkıntılarına eğilmek oldukça önem taşımaktadır. Engelli bireyler hayatlarına devam edebilmek için ciddi mücadeleler vermekte birçok alanda başarı göstermektedir. Onların tüm zorluklara rağmen göstermiş oldukları azim ve kararlılık herkese örnek olmalıdır.
 
        Özellikle son yıllarda devletimiz de engeli vatandaşlarımıza hizmete çok önem vermekte ve hayatlarını kolaylaştırmak adına birçok adım atılmaktadır. Biz de İlçemizde engelli vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştırmak bütün kurumlarımızla, her geçen gün artan bir azim ve kararlılıkla görev yapmaktayız.
 
        Bu vesile ile, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutluyor, tüm engelli vatandaşlarımıza aileleri ile birlikte sağlıklı, mutlu, uzun ömürler diliyorum. 
 
 
                                                                                                                                                                                                  İzzettin SEVGİLİ
                                                                                                                                                                                             Etimesgut Kaymakamı