Kaymakamımız Fuat GÜREL, Dünyanın gözü önünde zulme uğrayan ve insanlığın görmemekte ve duymamakta direndiği Arakandaki Müslümanların çığlığına Etimesgut'tan karşılık vermek amacıyla Etimesgut Kaymakamlığı, Türk Kızılayı Etimesgut Şubesi ve Etimesgut İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında hazırlanan "Arakan Kan Ağlıyor, Etimesgut Yardım Elini Uzatıyor" İşbirliği Protokolü'nü imzaladı.
 
        Protokol; Myanmar'ın Arakan Eyaletindeki ordu ve Budist milliyetçilerin saldırılarından kaçarak Bangladeş'teki kamplara sığınan Arakanlı Müslümanlar için iş birliği imzalandı.
 
        Kaymakamlığımız Toplantı Salonunda düzenlenen protokol imza törenine,Kaymakamımız Fuat GÜREL, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayfer YILDIRIM, Etimesgut Kızıaly Şube Başkanı Erdal YILDIZ, Etimesgut Kızılay Geçlik Kolları Başkanı Serhat SELÇUK, şube müdürleri ve okul müdürleri katıldı.
 
        Yüzlerce yıldır baskı altında yaşam mücadelesi veren, saldırılar sonrası yerlerinden edilmeye çalışılan Arakanlı Müslümanların yine büyük acılar yaşadığına dikkat çeken Kaymakamımız Fuat GÜREL "Din, millet ayırımı yapmayan, Müslümanlara, mazlumlara dünyanın neresinde olursa olsun yardım elini uzatmayı şiar edinmiş bir toplumuz. Yaşanan acılara yüreğimiz el vermiyor, Dünyanın gözü önünde büyük bir vahşete maruz kalan Arakanlı kardeşlermize bizim de bir yardım elimiz uzansın istedik ve Etimesgut İlçe Milli Eğitim Müdürülüğü ve Etimesgut Kızılay Şubesi ile iş birliğine girerek "Arakan Kan Ağlıyor, Etimesgut Yardım Elini Uzatıyor" yardım kampanyasını düzenledik." dedi.
 
        Etimesgut Kızılay Şube Başkanı Erdal YILDIZ, Türk Kızıalyı olarak ilk günden bu yana dünyanın hangi bölgesinde olursa olsun mazlumların yanında olduklarını ve ihtiyaç sahiplerine ulşatıklarını belirttti. Yıldız, başlatılacak yardım kampanyası hakkında bilgi verdi.
 
İmzalanan protokolle, Arakan'daki Müslümanlara gerekli tıbbi malzeme, guda, sağlık, kıyafet ve nakdi yardımın yapılmasını sağlayarak Arakan'da yaşanan zulme karşı farkındalık yaratmak amaçlanıyor.